Program komputerowy WALOR dla Rzeczoznawców Majątkowych oraz system wymiany danych transakcyjnych PARTNER

Unsplash / Pixabay

 

Producentem i dystrybutorem Walora jest firma Pronet Sp. z o.o., która działa na rynku od 1996 roku i w segmencie oprogramowania dla Rzeczoznawców Majątkowych jest niekwestionowanym liderem. Do sukcesu firmy na rynku ogólnopolskim w zakresie sprzedaży rozwiązań informatycznych dla Rzeczoznawców z całą pewnością przyczyniła się  najbardziej rozpoznawalna w branży marka, czyli Walor (www.pronet.com.pl).

Program Walor został napisany przy współpracy z Rzeczoznawcami ze Śląskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych i w oparciu o ich wytyczne, natomiast opiekę merytoryczną nad projektem w fazie realizacji sprawowali specjaliści z Politechniki Warszawskiej. Dzięki współpracy różnych środowisk z branży wyceny nieruchomości, a przede wszystkim w wyniku współpracy z  użytkownikami programu, spółka Pronet, stworzyła unikatowe w swojej kategorii narzędzie dla każdego Rzeczoznawcy Majątkowego, które sprzedało się w liczbie ponad 2 000 licencji.

Wprowadzanie danych

Walor został zaplanowany i wdrożony na rynek jako aplikacja desktopowa z funkcją łączenia się z serwerem, w celu okresowego synchronizowania pliku bazy danych. Program został przygotowany do pracy w środowisku MS Windows, a także przystosowany do współpracy z MS Word i Excel. Ponadto istnieje opcjonalna możliwość zmiany platformy bazdodanowej na jeden z serwerów bazodanowych z rodziny MS SQL Server. Instalacja aplikacji odbywa się poprzez uruchomienie pliku wykonywalnego, który instaluje program na komputerze użytkownika. Wszystkie aktualizacje programu są automatyczne i maja miejsce z poziomu programu. Inicjacja aplikacji odbywa się poprzez wpisanie klucza aktywacyjnego, który to użytkownik otrzymuje pocztą email po uprzednim zakupie programu. Walor jest w zakresie zabezpieczeń aplikacją jednostanowiskową, co oznacza, że do każdej kolejnej instalacji potrzebny jest osobny klucz aktywacyjny. Natomiast przed dostępem do programu osób trzecich chroni aplikację procedura logowania (login i hasło). Dodatkowo program Walor daje użytkownikom możliwość jednoczesnej pracy w sieci lokalnej na kilku stanowiskach na wspólnej bazie danych. Walor umożliwia także wykonywanie tzw. kopii bezpieczeństwa, co jest istotnym elementem profilaktyki użytkowej, gdyż na serwerze (system Partner) przechowywane są jedynie te dane, które użytkownik wcześniej udostępnił.

Spółka Pronet jest także twórcą i administratorem systemu Partner, skupiającego Rzeczoznawców Majątkowych z terenu całego kraju, którzy w lokalnych grupach za pośrednictwem programu Walor wymieniają się danymi. W ramach systemu Partner, dane (informacje o transakcjach), są zbierane w oparciu o dostępne we właściwych dla danego obszaru placówkach administracyjnych akty notarialne, a więc są danymi źródłowymi i pod kątem jakościowym stanowią najlepsze w tym zakresie dane na polskim rynku nieruchomości.

Prawie zawsze wprowadzanie danych do jakiejkolwiek bazy, czy rejestru bywa dla wprowadzającego mozolne i męczące. Ponadto, w przypadku informacji o transakcjach, bardzo łatwo o pomyłki, które skutkują potem błędami w wycenie, a te bezpośrednio rzutują na renomę i markę określonego Rzeczoznawcy i to bez względu na to, czy jest on dopiero początkującym adeptem sztuki wyceny nieruchomości, czy też doświadczonym Rzeczoznawcą Majątkowym. Program Walor zapewnia rzeczoznawcom w tym zakresie zupełnie inną – nieporównanie lepszą – jakość pracy.

Warty podkreślenia jest fakt, że Walor jest całkowicie dostosowany do wprowadzania danych bezpośrednio z klawiatury, co w znaczący sposób przyspiesza ten proces. Oczywiście użytkownik może także wykorzystywać myszkę, ale po przyswojeniu sobie techniki prawidłowego wykorzystania klawiatury każdy użytkownik Walora może osiągnąć znacznie więcej i to w krótszym czasie.

1


Dalsza część artykułu jest dostępna JEDNORAZOWO po uiszczeniu drobnej opłaty w wysokości 6 PLN.

Po dokonanej płatności proszę wrócić na naszą stronę wybierając odpowiedni odnośnik/link na stronie potwierdzającej zakończenie płatności w systemie PayPal

Dostęp do artykułów jest bezpłatny dla członków naszego Stowarzyszenia - po prostu się zaloguj i przeglądaj artykuły
autor: Narcyz Marzecki

 

Pronet Sp. z o.o., ul. Jagiellońska 27/2, 40–035 Katowice; tel. 32 2536319, 32 2034204 lub 500 267 818; email: nmarzecki@pronet.com.pl.